Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
4 osoby zatrzymane, w tym 2 „chemików”, zlikwidowane 2 „laboratoria” narkotyków syntetycznych, przejęte narkotyki, substancje i urządzenia służące do ich produkcji, to efekt ostatnich działań CBŚP. Sprawy nadzorują dolnośląska Prokuratura Krajowa oraz Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim. 3 osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki produkowane w tych „wytwórniach” mogły trafiać głównie na Dolny Śląsk, ale także do Czech i Niemiec.
Dodano: 26.02.2021Zlikwidowane dwa „laboratoria” metamfetaminy
-
17 osób zostało zatrzymanych do sprawy prowadzonej przez CBŚP, pod nadzorem PK, przy wsparciu KPP w Wyszkowie oraz kujawsko-pomorskiej KAS. 16 z nich jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 2 o kierowanie tą grupą, a ponadto 10 o tzw. „zbrodnię fakturową”, za którą grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności. Metoda działania tej grupy polegała na generowaniu kosztów uzyskania przychodu co pozwalało płacić niższe podatki lub występować o nienależne zwroty VAT. W całej sprawie występuje już blisko 100 podejrzanych.
Dodano: 19.02.2021Już blisko 100 podejrzanych w sprawie „vatowskiej”
-
– Dzięki zwierzętom w służbach niejedno ludzkie życie zostało uratowane, niejeden groźny przestępca został ujęty. Troska o ich los w służbie, a zwłaszcza poza służbą jest naszym etycznym obowiązkiem – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (18 lutego br.) konferencji prasowej. Wiceminister Błażej Poboży przedstawił najważniejsze założenia proponowanych zmian. Dziś MSWiA przekazuje do prac rządu projekt ustawy całościowo regulujący status zwierząt w służbie.
Dodano: 19.02.2021 Dożywotnia opieka nad zwierzętami w służbach podległych MSWiA -
CBŚP zatrzymało podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą, a w tym samym czasie brytyjska policja zlikwidowała sieć agencji towarzyskich w Wielkiej Brytanii oraz zatrzymała inne osoby podejrzane do tej sprawy. Śledztwo po polskiej stronie nadzoruje Prokuratura Krajowa, a z jego ustaleń wynika, że grupa mogła działać od 2019 roku i prowadzić agencje, w których mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet różnych narodowości. Zyski z tego procederu były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je w nieruchomości. Czynności koordynowano w ramach Eurojustu i tzw. „zespołu JIT”.
Dodano: 16.02.2021Rozbita grupa, zlikwidowane agencje towarzyskie w Wielkiej Brytanii, zatrzymani podejrzani
-
CBŚP zatrzymało 4 osoby do sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Krajową dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie udzielając wysoko oprocentowanych i krótkoterminowych pożyczek, przejmowali nieruchomości stanowiące zabezpieczenie spłaty. Według śledczych rola tych osób mogła być związana z obsługą prawną transakcji, a ponadto część podejrzanych mogła pełnić funkcję tzw. „naganiaczy”. W całej sprawie śledczy badają 150 transakcji dotyczących nieruchomości, a także występuje już 15 osób podejrzanych.
Dodano: 12.02.2021 Kolejne zatrzymania w sprawie grupy przewłaszczającej nieruchomości pożyczkobiorców -
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się multiprzestępczością, to kolejny efekt współpracy śląskiego CBŚP i Prokuratury Krajowej. Członkowie gangu podejrzani są m.in, o przestępstwa narkotykowe, pobicia, groźby, korupcję, oszustwa i inne. CBŚP zatrzymało 3 osoby i kolejne 3 doprowadziło do prokuratury z zakładów karnych.
Dodano: 10.02.2021Prowadzili „interesy” na Śląsku i Podkarpaciu – 6 osób w rękach CBŚP
-
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami jednostki NAKA Policji słowackiej zrealizowali cykl szkoleń specjalistycznych w ramach projektu szkoleniowego "Współdziałanie komórek operacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania", finansowanego z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W szkoleniach brali udział funkcjonariusze CBŚP z tzw. komórek bojowych, którzy zajmują się zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców w sprawach realizowanych przez Biuro i inne jednostki organizacyjne Policji.
Dodano: 10.02.2021Szkolenie funkcjonariuszy CBŚP realizowane z FBW
-
Policjanci KWP w Rzeszowie i CBŚP dotarli do miejsca, gdzie produkowano metamfetaminę, zlikwidowali laboratorium, zabezpieczając ponad 3 kg tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu 3 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania narkotyku.
Dodano: 08.02.2021CBŚP i KWP zlikwidowało laboratorium metamfetaminy, przejmując ponad 3 kg narkotyku
-
CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej ze Szczecina rozbiło kolejny gang. Tym razem w śledztwie występuje 8 podejrzanych, z czego 7 usłyszało zarzut udziału lub kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Podczas akcji zabezpieczono narkotyki, części i podzespoły samochodowe, a nawet auto ze skrytką mogącą służyć do przemytu narkotyków.
Dodano: 05.02.2021Potężne uderzenie w wielkopolski gang