Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP i KWP zlikwidowało laboratorium metamfetaminy, przejmując ponad 3 kg narkotyku

Data publikacji 08.02.2021

Policjanci KWP w Rzeszowie i CBŚP dotarli do miejsca, gdzie produkowano metamfetaminę, zlikwidowali laboratorium, zabezpieczając ponad 3 kg tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu 3 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania narkotyku.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządów w Poznaniu i w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w trakcie wielomiesięcznej pracy zebrali informacje, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych na gorącym uczynku w trakcie syntezy metamfetaminy. Podczas działań zlikwidowano w pełni wyposażone laboratoryjnym. Policjanci zabezpieczyli również „gotowy produkt”, tj. ponad 3 kg metamfetaminy, o czarnorynkowej wartości co najmniej miliona złotych.

W pomieszczeniach gospodarczych na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim wytwarzano na dużą skalę nielegalne substancje psychotropowe. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu. W jednym z pomieszczeń ujawniono ponadto magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych.

Do sprawy zatrzymano 3 obywateli Wietnamu, których doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Ta realizacja jest kontynuacją śledztwa dotyczącego rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej, o której więcej pisaliśmy wcześniej (Zlikwidowana grupa przestępcza, fabryka papierosów, krajalnia oraz 2 paczkowalnie).

Materiał foto: CBŚP i KWP w Rzeszowie

  • Kanister, wiadro i worki z odpadami poprodukcyjnymi.
  • Policjant w pomieszczeniu z kanistrami.
  • Kanistry wypełnione cieczą. Na jednym z nich leżą gumowe rękawiczki.
  • Okrągłe szklane pojemniki z plastikowymi pokrywkami. Część z nich wypełniona fragmentami zbrylonej substancji.
  • Kanistry wypełnione cieczą oraz wiadro i worki z odpadami poprodukcyjnymi.
  • Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
  • Okrągły pojemnik z zawartością cieczy
  • Prostokątny pojemnik z zawartością cieczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.39 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony