II Mistrzostwa CBŚP w biegu przełajowym o puchar komendanta CBŚP

Data publikacji 29.09.2016

73 zawodników z całego kraju wzięło udział w II Mistrzostwach CBŚP w biegu przełajowym o puchar komendanta CBŚP, które odbyły się w Mrągowie. Zawodnicy rywalizowali o prymat najlepszego biegacza na dystansie 5 i 10 km. Został również uwzględniony podział na kobiety i mężczyzn w kategorii open. Rekordzista pokonał 5 km w niespełna 18 minut. Nagrody podczas uroczystego zakończenia biegu wręczał mł. insp. Adam Cieślak, pełniący obowiązki zastępcy komendanta CBŚP wraz z panią burmistrz Otolią Siemieniec.

Inauguracja biegu odbyła się z udziałem komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomsza Klimka i p.o. zastępcy komendanta CBŚP mł. insp. Adama Cieślaka. Na starcie biegów na dystansie 5 i 10 km stanęło w sumie 73 zawodników  - policjantów CBŚP z całej Polski.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie 5 km był reprezentant Zarządu I CBŚP. Drugie miejsce zajął również przedstawiciel tego Zarządu, trzecie policjant CBŚP z Gdańska. Wśród kobiet najlepszą na tym dystansie  była przedstawicielka Zarządu w Bydgoszczy, a pozostałe premiowane miejsca zajęły panie z Warszawy i Gorzowa Wlkp.

Bieg na 10 km wygrał przedstawiciel Zarządu we Wrocławiu, który do mety dobiegł w czasie niespełna 40 minut. Drugie miejsce zajął reprezentant CBŚP z Łodzi, a trzecie policjant z Poznania.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła policjantka z Poznania, drugie miejsce zajęła reprezentantka z Bydgoszczy, trzecie przedstawicielka Zarządu w Katowicach.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw na dystansie 5 km w kategorii wiekowej do lat 40 był przedstawiciel Zarządu I CBŚP, a w kategorii powyżej 40 lat – policjant gdańskiego CBŚP.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie 10 km w kategorii wiekowej do 40 lat był policjant z Zarządu w Poznaniu, a powyżej 40 lat – funkcjonariusz Zarządu we Wrocławiu.

Zwycięzcy stanęli na podium i otrzymali puchary, dyplomy, statuetki oraz nagrody pamiątkowe ufundowane przez Urząd Miasta w Mrągowie.

Nagrody wręczali mł. insp. Adam Cieślak, p.o. zastępcy komendanta CBŚP wraz z naczelnikiem zarządu z Olsztyna i burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec.