Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym zatrzymany

Data publikacji 17.06.2016

29-letniego Pawła S. poszukiwanego za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany listem gończym przez krakowski sąd. Podczas zatrzymania podawał cudze dane. Policjanci potwierdzili jednak szybko jego tożsamość.

Funkcjonariusze krakowskiego ĆBŚP w wyniku pracy operacyjnej trafili na trop poszukiwanego. Policjanci wiedzieli, że poszukiwany będzie kierował renault na jednej z krakowskich ulic. Zatrzymali do kontroli samochód i sprawdzili tożsamość kierowcy, który nie miał przy sobie dokumentów. Mężczyzna podał dane swojego brata, jednak policjanci nie dali mu wiary. Kierujący zapewniał, że to pomyłka i, że to brat jest poszukiwany. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość zatrzymanego w policyjnej bazie AFIS. Okazało się, że to 29-letni Paweł. S., poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Sławkowskiej w Krakowie w 2011 roku. Wtedy doszło do bójki, w wyniku której ugodzony nożem 20-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Małopolscy policjanci zatrzymali osoby mające związek z bójką. Jeden z napastników zbiegł z miejsca i ukrywał się. To był właśnie 29-letni Paweł S.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

CBŚP / jk

Powrót na górę strony