Aktualności

Kolejny cios CBŚP wymierzony w zorganizowaną przestępczość narkotykową

Data publikacji 04.07.2024

Funkcjonariusze Zarządu w Warszawie CBŚP wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą rozprowadzającą narkotyki na terenie Warszawy i zatrzymali 15 podejrzanych, z czego 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Podczas akcji zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Efektem kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy prowadzących sprawę była przeprowadzona na początku czerwca 2024 roku realizacja w przedmiotowej sprawie, w trakcie której dokonano zatrzymania 15 podejrzanych, w tym 10 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymań dokonano przy wsparciu zespołów bojowych CBŚP.

Podczas przeszukań ujawniono i zabezpieczono ponad 16 kg marihuany, ponad 300 tabletek ecstasy, grzyby halucynogenne, mefedron, kokainę i amfetaminę, które niezwłocznie przekazano do wykonania kompleksowych badań. Ponadto ujawniono i zlikwidowano laboratorium do produkcji mefedronu oraz domową uprawę 5 krzaków marihuany. W trakcie czynności zabezpieczono również pieniądze pochodzące z handlu narkotykami w kwocie blisko 500 tysięcy zł.

W prokuraturze podejrzanym ogłoszono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Powrót na górę strony