Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez „łowców cieni” zatrzymany w Hiszpanii

Data publikacji 23.04.2024

„Łowcy cieni” CBŚP dotarli do informacji o miejscu pobytu poszukiwanego Krzysztofa C., który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Przekazali te informacje funkcjonariuszom Policía Nacional, którzy w Hiszpanii zatrzymali poszukiwanego. Wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii.

„Łowcy cieni” z Wydziału Operacji Pościgiowych Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzili poszukiwania za Krzysztofem C., który był podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Mężczyzna był poszukiwany od 2015 roku. Polscy funkcjonariusze dotarli do informacji, że poszukiwany może ukrywać się na Półwyspie Iberyjskim więc nawiązali ścisłą współpracę z hiszpańskimi policjantami z Policía Nacional. W toku sprawy wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii. Mężczyznę ścigano na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Weryfikując posiadane informacje dotyczące poszukiwanego, funkcjonariusze wytypowali możliwą lokalizację mężczyzny w miejscowości Marbella w Hiszpanii, gdzie został zatrzymany. Ujęto go na ulicy, przed domem, w którym przebywał. Poszukiwany posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości, zmienił wygląd i usunął posiadane na ciele tatuaże, co miało utrudnić jego wykrycie.

Obecnie zatrzymany oczekuje w hiszpańskim areszcie na transport do Polski, gdzie grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Zespół Prasowy CBŚP; zdjęcie: CBŚP; film: Policía Nacional

 

Powrót na górę strony