Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zatrzymali podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z litewską Policją ustalili tożsamość i miejsce pobytu podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę, który miał miejsce w Wilnie, na terenie Litwy w dniu 12 marca. Zatrzymano 2 mężczyzn poszukiwanych przez stronę litewską Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z litewską Policją ustalili tożsamość i miejsce pobytu podejrzanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę, który miał miejsce w Wilnie, na terenie Litwy w dniu 12 marca. Działania były także wspierane przez analityków z Wydziału Analizy Kryminalnej CBŚP.

Intensywne czynności śledcze wykonane przez policjantów CBŚP pozwoliły aby zaplanować, a następnie przeprowadzić realizację w Warszawie, w wyniku której zatrzymano 2 mężczyzn poszukiwanych przez stronę litewską Europejskimi Nakazami Aresztowania. W działaniach brali udział także policjanci z wydziału bojowego Zarządu III CBŚP oraz z zarządów CBŚP w Warszawie i Łodzi.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani.

Zespół Prasowy CBŚP; film i zdjęcie: litewska Policja

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.39 MB)

Powrót na górę strony