Aktualności

CBŚP zlikwidowało kolejne laboratorium narkotyków syntetycznych

Data publikacji 01.07.2024

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Łodzi kontynuując działania wymierzone przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się tworzeniem na terytorium RP nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Prokuratury Krajowej w Poznaniu, przeprowadzili realizacje, w trakcie której na terenie województwa lubuskiego dokonali likwidacji kompletnej linii produkcyjnej służącej do produkcji substancji psychotropowych w postaci 3CMC zabezpieczając przy tym narkotyki o łącznej wartości około 4 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu prowadzili działania wymierzone w członków zorganizowanej grupy przestępczej z województwa kujawsko – pomorskiego zajmujących się organizacją nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych, produkcją tych narkotyków jak również dalszą ich dystrybucją. Długotrwała i skomplikowana praca funkcjonariuszy doprowadziła ich do jednej z posesji w gminie Krzeszyce w województwie lubuskim, gdzie w wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali tzw.  „chemika” oraz dokonali likwidacji laboratorium narkotyków syntetycznych w postaci 3CMC zabezpieczając przy tym blisko 60 kg finalnego produktu procesu chemicznego.

W tym samym czasie funkcjonariusze Zarządu w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przeprowadzili skoordynowane działania na terenie gminy Krzeszyce, gdzie dokonano zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn w trakcie przekazania gotowego narkotyku przygotowanego do dalszej sprzedaży, wyprodukowanego w zlikwidowanym laboratorium. W trakcie tych czynności zabezpieczono blisko 30 kg tzw. „kryształu”.  

Kolejne równoległe uderzenie w grupę przestępczą miało miejsce na terenie gminy Sicienko oraz na terenie Bydgoszczy, gdzie dokonano zatrzymania kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej.  W trakcie przeszukań miejsc ich pobytu, ujawniono ponad 7 kg przygotowanego do dalszej sprzedaży gotowego narkotyku 3 CMC, amfetaminę oraz broń palną.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali łącznie osiem osób. Czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak również produkcje i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Sąd Rejonowy w Poznaniu, na wniosek prokuratora, wobec trzech zatrzymanych osób zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Film i zdjęcia: CBŚP; muzyka: Universal Production Music

 

  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
  • likwidacja laboratorium, funkcjonariusze i przejęte przedmioty
Powrót na górę strony