Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VII Mistrzostwa CBŚP w Biegu Przełajowym odbyły się na Mazowszu

Data publikacji 26.10.2023

W VII Mistrzostwach CBŚP w Biegu Przełajowym, które zostały zorganizowane wzdłuż leśnych szlaków Kampinoskiego Parku Narodowego, udział wzięło 173 uczestników. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji na dystansach 5 i 10 km, z podziałem na trzy kategorie: drużynową, kobiet i mężczyzn. Pamiątkowe statuetki zwycięzcom wręczał komendant CBŚP nadinsp. Paweł Półtorzycki, w towarzystwie swoich zastępców.

Za nami już VII Mistrzostwa Centralnego Biura Śledczego Policji w Biegu Przełajowym o puchar Komendanta CBŚP, które w tym roku odbyły się na terenie Mazowsza. Trasą biegu na 5 i 10 kilometrów był Kampinoski Park Narodowy. Piękna pogoda i leśna aura sprzyjała rywalizacji, która szczególnie drużynowo wyzwoliła sportowe emocje. Zawody są cyklicznie organizowane w celu propagowania aktywnego stylu życia, utrzymania sprawności fizycznej, a także integracji. Aby właściwie przygotować się do zawodów Zespół Wsparcia Psychologicznego CBŚP przeprowadził dla uczestników zajęcia profilatyczne związane z efektywnym zarządzaniem stresem, pod hasłem „Niech twój umysł biegnie razem z ciałem”.

Na dystansie 5 km pierwsze miejsce zajął policjant z Zarządu w Krakowie, drugie funkcjonariusz z Zarządu w Poznaniu i trzecie przedstawiciel Zarządu I. Wśród kobiet najlepszą na tym dystansie okazała się policjantka z Zarządu III, drugie miejsce zajęła funkcjonariuszka z Zarządu w Opolu, a trzecie nagrodzone miejsce zajęła przedstawicielka Zarządu w Bydgoszczy.

W biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął policjant z Zarządu w Poznaniu CBŚP, drugie miejsce funkcjonariusz z Zarządu w Opolu, trzecie zaś przedstawiciel Zarządu I CBŚP. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce na tym dystansie zajęła przedstawicielka Zarządu w Opolu, drugie z Zarządu w Warszawie, a trzecie z Zarządu w Bydgoszczy CBŚP.

W kategorii drużynowej wygrała reprezentacja Zarządu III CBŚP, drugie miejsce Zarządu w Katowicach, a trzecie Zarządu w Krakowie.

Najszybszym przedstawicielem kadry kierowniczej CBŚP okazał się Naczelnik Zarządu III CBŚP.

Zwycięzcom nagrody wręczył Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki, w towarzystwie swoich zastępców insp. Mariusza Kudeli i insp. Marka Odyńca.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom VII Mistrzostw CBŚP w Biegu Przełajowym tj. policjantom i pracownikom Zarządu w Radomiu CBŚP, pod kierownictwem naczelnika mł. insp. Mariusza Piechockiego, policjantom i pracownikom z centrali CBŚP, a także innym podmiotom wspierającym imprezę sportową.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół Prasowy CBŚP


Materiał filmowy i zdjęcia: CBŚP; muzyka: Universal Production Music
Powrót na górę strony