Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie „kontrdywersyjne” z udziałem policjantów rzeszowskiego CBŚP

Data publikacji 13.06.2022

Policjanci z zespołu specjalnego z Zarządu w Rzeszowie CBŚP brali udział w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania aktom dywersyjnym na obiekty infrastruktury krytycznej. W ćwiczeniach zorganizowanych przez 1. Batalion Strzelców Podhalańskich były wykorzystane śmigłowce Black Hawk będące na wyposażeniu US Army, a także policyjne łodzie motorowodne. Policjanci ćwiczyli również techniki pokonywania barier technicznych w ramach „warsztatów breacherskich” z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i broni gładkolufowej.

Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP wzięli udział w szkoleniu na zaproszenie p.o. Dowódcy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich mjr. Krystiana Terlikowskiego, które odbyły się na terenie zapory wodnej Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, jak również na poligonie wojskowym w Trzciańcu i Jeziorze Solińskim.

Głównym celem szkolenia było współdziałanie Sił Zbrojnych i Policji z zakresu przeciwdziałania aktom dywersyjnym na obiekty infrastruktury krytycznej. W ćwiczeniach wzięli udział polscy i amerykańscy żołnierze oraz policjanci CBŚP i KWP w Rzeszowie. Żołnierze i funkcjonariusze realizowali złożone zadania kontrdywersyjne przy użyciu technik dostępu linowego, z wykorzystaniem amerykańskich śmigłowców transportowych Black Hawk należących do US Army i policyjnych łodzi motorowodnych.

Policjanci ćwiczyli także techniki pokonywania barier technicznych w ramach „warsztatów breacherskich” z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i broni gładkolufowej. Doskonalili również wyszkolenie strzeleckie w zakresie użycia różnych rodzajów broni.

Funkcjonariusze CBŚP wykonując złożone zadania szkoleniowe, doskonalą swoje umiejętności, eliminują pojawiające się błędy oraz poprawiają współpracę pomiędzy różnymi służbami. Pozwala to utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu i efektywności w trakcie codziennej służby, polegającej m.in. na zatrzymywaniu osób niebezpiecznych, które często są podejrzane o udział w zorganizowanych grupach przestępczych i mogą posiadać broń lub inne niebezpieczne przedmioty.

Foto/wideo: CBŚP; muzyka: Universal Production Music

  • szkolenie taktyczne
  • szkolenie taktyczne
  • szkolenie taktyczne
  • szkolenie taktyczne
  • szkolenie taktyczne
  • szkolenie taktyczne

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.9 MB)

Powrót na górę strony