Komendant CBŚP generałem - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant CBŚP generałem

Data publikacji 25.07.2020

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, mianował Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Pawła Półtorzyckiego na stopień nadinspektora.

Wyjątkowa uroczystość miała miejsce dzisiaj w siedzibie Centralnego Biura Śledczego Policji. Podczas centralnych obchodów Święta Policji Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Paweł Półtorzycki został mianowany na stopień nadinspektora Policji. Wręczenie aktów mianowania na stopnie generalskie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, odbyło się w obecności kadry polskiej Policji oraz wyróżnionych i nagrodzonych policjantów i pracowników Policji.

Nadinspektor Paweł Półtorzycki urodził się w 1974 roku. Służbę w Policji pełni od 1 września 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem.

Z Biurem jest związany od 20 lat, czyli od powstania Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, które w 2014 roku wyodrębniono jako samodzielną jednostkę – Centralne Biuro Śledcze Policji. W listopadzie 2016 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta CBŚP. Od 1 marca 2019 roku nadinspektor Paweł Półtorzycki zarządza Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Nadinspektor Paweł Półtorzycki w trakcie służby został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uhonorował go Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

  • Zastępca Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP,
  • Naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP,
  • Naczelnik Zarządu w Olsztynie CBŚP,
  • Zastępca Komendanta CBŚP,
  • Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.
  • Gen. Paweł Półtorzycki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.15 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja