Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant CBŚP generałem Policji

Data publikacji 20.07.2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, mianował Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Kamila Brachę na stopień generalski.

Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Kamil Bracha został mianowany na stopień nadinspektora Policji. Wręczenie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, aktów mianowania na stopnie generalskie, odbyło się podczas obchodów Święta Policji 20 lipca br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Nadinspektor Kamil Bracha - prawnuk policjanta Policji Państwowej zamordowanego w Twerze - służbę w formacji rozpoczął w 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a następnie pełnił ją w wydziale kryminalnym szczecińskiej Policji. W trakcie swojej kariery, doświadczenie zawodowe zdobywał głównie w pionie kryminalnym.

Z Centralnym Biurem Śledczym Komendy Głównej Policji związany był od 2000 roku. W CBŚ KGP i CBŚP od 2011 roku pełnił funkcje kierownicze m. in. Naczelnika Wydziału Do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Katowicach CBŚ KGP oraz Zastępcy Naczelnika Zarządu, a następnie Naczelnika Zarządu w Katowicach CBŚP. Na początku 2016 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta CBŚP.

Od połowy 2016 roku nadinsp. Kamil Bracha pełnił obowiązki Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, a następnie został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Powrót na górę strony
Polska Policja