Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili skarb państwa na milion złotych strat – zostali zatrzymani przez CBŚP

Data publikacji 08.06.2016

Ponad 1200 litrów spirytusu, 800 kilogramów krajanki tytoniowej i 430 tys. papierosów zabezpieczyli policjanci CBŚP z Chełma wraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej i celnikami z Siedlec. Towar był częściowo przewożony w busie, na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy następnie usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw karno-skarbowych. Straty, na jakie narazili skarb państwa szacuje się na ponad milion złotych.

Funkcjonariusze służb zorganizowali zasadzkę na odcinku drogi krajowej nr 50 i A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Zatrzymali do kontroli busa, w którym było dwóch mężczyzn. Policjanci CBŚP z Chełma podejrzewali, że tym samochodem mogą być przewożone nielegalne wyroby akcyzowe. Jak się okazało 39-letni Tomasz K. i 45-letni Marek Ż. przewozili w workach tzw. krajankę tytoniową -  814 kilogramów.

Na tym jednak nie zakończyły się działania funkcjonariuszy. W wyniku przeszukań miejsca zamieszkania zatrzymanych i innych miejsc min. w Gręzowie (pow. siedlecki), jak i pojazdów tam się znajdujących, policjanci zabezpieczyli: 1280 litrów spirytusu (95,5%) w plastikowych opakowaniach 5-litrowych, papierosy oraz puste opakowania na papierosy.

Tomaszowi K. i Markowi Ż. w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zarzuty   przewożenia i posiadania wyrobów akcyzowych bez oznaczenia wymaganymi znakami skarbowymi akcyzy.  

Tomasz K. został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, a Marek Ż.- będzie podpisywał policyjny dozór.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

kom. Agnieszka Hamelusz

 

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.86 MB)

Powrót na górę strony