Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na Dolnym Śląsku rozbita grupa przestępcza handlująca materiałami wybuchowymi

115 kilogramów trotylu, 15 kilogramów lontu prochowego, broń palną i ponad 100 sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci CBŚP z Lublina w powiecie jeleniogórskim. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 20 do 48 lat, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, podejrzewanych o handel materiałami wybuchowymi. Wszyscy usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu materiałami wybuchowymi. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP z Lublina prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej z  województwa dolnośląskiego, zajmującej się handlem materiałami wybuchowymi.

Przy współudziale funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Kryminalnego CBŚP i Zarządu we Wrocławiu CBŚP, policjanci przeprowadzili akcję zatrzymania osób podejrzewanych o ten proceder.

Podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli w warsztacie jednej z firm transportowych 115 kilogramów trotylu, lont prochowy i amunicję. Broń była w garażu należącym do jednego z mężczyzn. W ręce policjantów wpadli trzej mężczyźni, którzy następnie usłyszeli zarzuty w jeleniogórskiej prokuraturze.

Wobec dwóch zatrzymanych Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zadecydował o tymczasowym  aresztowaniu na dwa miesiące.

kom. Agnieszka Hamelusz 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.45 MB)

Powrót na górę strony