Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 kilogramów marihuany przejęte przez CBŚP – handlarz zatrzymany

Data publikacji 05.04.2016

21-letniego Pawła R., który w bagażu podręcznym przewoził 10 kilogramów marihuany zatrzymali policjanci CBŚP z Torunia. Podczas przeszukania mieszkania, z którego korzystał mężczyzna, policjanci zabezpieczyli kolejne 15 kilogramów narkotyków. Czarnorynkowa wartość narkotyków to 750 tysięcy złotych. Mężczyzna, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów, już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości i uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na 3 miesiące.

Policjanci podejrzewali, że 21- letni mieszkaniec Torunia może handlować narkotykami. Funkcjonariusze obserwując mężczyznę, w pewnym momencie zdecydowali się na zatrzymanie taksówki, którą jechał w kierunku Torunia. Samochód został zatrzymany do kontroli w Czerniewicach. Pasażer auta przewoził duży bagaż podręczny, w którym policjanci odkryli prawie 10 kilogramów marihuany.

Dalsza praca doprowadziła funkcjonariuszy na osiedle Chełmińskie w Toruniu, gdzie w jednym z mieszkań znajdował się „narkotykowy magazyn”. Jak się okazało, 21-latek przechowywał tam kolejne prawie 15 kilogramów tego samego narkotyku. Oprócz tego w pomieszczeniach zajmowanych przez Pawła R. znaleziono urządzenia do ważenia i dzielenia narkotyków, a także 18 tys. złotych prawdopodobnie pochodzące ze sprzedaży narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 25 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 750 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przeprowadzona realizacja jest kolejnym etapem działań podejmowanych przez policjantów Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ukierunkowanych na walkę z przestępczością narkotykową i przestępczością pseudokibiców.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Toruniu.

kom. Agnieszka Hamelusz 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.26 MB)

Powrót na górę strony