Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 kobiety w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 29.02.2016

Dwanaście osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą zatrzymali funkcjonariusze wrocławskiego CBŚP na Dolnym Śląsku. 6 osobom, w tym 4 kobietom już przedstawiono zarzuty handlu narkotykami i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas zatrzymania u jednej z osób zabezpieczono broń. Sprawa jest rozwojowa – policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań we Wrocławiu i zatrzymali 12 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą handlującą amfetaminą, marihuaną i tabletkami ekstazy. Część z zatrzymanych osób wywodzi się ze środowiska pseudokibiców jednego z dolnośląskich klubów sportowych. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli broń, która trafiła do badań.

6 osobom, w tym 4 kobietom  w wieku od 20 do 40 lat przedstawiono łącznie 10 zarzutów: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i ich posiadania. 3 kobiety najbliższe 3 miesiące spędzą w tymczasowym areszcie, gdzie trafili również dwaj podejrzewani o wspomniany proceder mężczyźni. Wobec jednej z kobiet zastosowano dozór policyjny.  

Jak ustalili policjanci tylko w ciągu miesiąca, członkowie grupy sprzedali nie mniej niż kilogram amfetaminy, 65 tabletek ekstazy i ponad 40 gramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚP oszacowali czarnorynkową wartość tych środków na ponad 30 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa.

CBŚP Wrocław 

Powrót na górę strony