Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 530 przygotowanych do ścięcia krzewów i ponad 3,5 kilograma marihuany. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwoje 24-latków. Czarnorynkowa wartość narkotyków, które mogły być uzyskane z zabezpieczonych roślin to ponad 500 000 złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Funkcjonariusze opolskiego zarządu CBŚP zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na podstawie posiadanych informacji weszli do jednego z domów na terenie powiatu nyskiego. Tam, podczas przeszukania, ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Plantacja znajdowała się zarówno w domu jak i przyległym do niego budynku gospodarczym. Wyposażona była między innymi w specjalne oświetlenie, urządzenia nawadniające, wentylacyjne oraz urządzenia grzewcze. Krzaki konopi znajdowały się w 6 specjalnych namiotach. Policjanci znaleźli również sadzonki, które ich zdaniem, przygotowywane były do kolejnej uprawy. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 526 krzewów roślin w końcowej fazie wzrostu oraz ponad 3,5 kilograma marihuany. Na miejscu zatrzymali dwoje 24-latków.

Policyjni eksperci oszacowali, że z zabezpieczonych roślin zatrzymane osoby mogłyby uzyskać blisko 25 kilogramów marihuany, która dzięki akcji funkcjonariuszy CBŚP nie trafi do sprzedaży. Jej czarnorynkowa wartość to ponad 500 000 złotych.

Zatrzymani, w Prokuraturze Okręgowej w Opolu, usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich i wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd tymczasowo aresztował 24-latka na 3 miesiące. Kobieta została objęta dozorem policji. Za czyn taki grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Mat. foto-wideo KWP Opole

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.05 MB)

Powrót na górę strony