Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana przez CBŚP

Data publikacji 09.02.2016

Zabezpieczenie ponad 1,6 tony nielegalnej krajanki tytoniu i ponad 15 tys. papierosów, a także zlikwidowanie nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych - to efekt akcji policjantów CBŚP. Podczas realizacji zatrzymano trzy osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją i dystrybucją wyrobów akcyzowych.

W województwie kujawsko-pomorskiego policjanci CBŚP, zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, przeprowadzili działania, których efektem było rozbicie grupy przestępczej trudniącej się nielegalnym wytwarzaniem i dystrybucją hurtowych ilości krajanki tytoniowej i papierosów. 

Podczas przeprowadzonej realizacji zatrzymano trzy osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją i dystrybucją wyrobów akcyzowych. Wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do jednego z zatrzymanych. Ustalono także drugie miejsce, gdzie znajdował się magazyn wytworzonej krajanki tytoniowej i papierosów. 

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 1,6 tony nielegalnej krajanki tytoniowej i ponad 15 tys. papierosów - wszystko o wartości ponad 1,6 mln złotych. Ponadto zabezpieczono 3 maszyny służące do produkcji tytoniu, nawilżacze do konfekcjonowania tytoniu, maszynę do zszywania worków papierowych, w które pakowany był tytoń, filtry służące do odpylania pomieszczenia oraz puste worki papierowe.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, a także  zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia przez Służbę Celną.


CBŚP Bydgoszcz

 

Powrót na górę strony