Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów

Policjanci z CBŚP oraz Straż Graniczna i Kontrola Skarbowa uderzyli w grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. W dwóch miejscach na terenie Śląska zabezpieczono maszyny do produkcji papierosów, 2,4 mln sztuk papierosów, a także 1,5 tony krajanki tytoniowej. Podczas akcji zatrzymano 4 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnej produkcji papierosów.

28 stycznia 2016 r. policjanci z Zarządu w Opolu CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Opolu oraz pracownikami opolskiej Kontroli Skarbowej rozbili grupę zajmującą się nielegalną produkcją papierosów.

Przeszukania i zatrzymania przeprowadzono w 2 miejscach na terenie Śląska. W jednej z hal znajdowała się fabryka papierosów, gdzie znaleziono dwie maszyny do produkcji papierosów oraz 2,4 mln papierosów w paczkach, bez znaków akcyzy. W drugim miejscu, w hali magazynowej, ujawniono 1,5 tony krajanki tytoniowej oraz komponenty służące do wytwarzania papierosów.

Podczas akcji zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat, którym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji papierosów oraz naruszenia przepisów skarbowych. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

Wartość papierosów oraz tytoniu to około 2,5 mln złotych. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłacenia podatku oraz akcyzy prawie 4 mln złotych.

Zabezpieczone maszyny oraz półprodukty służące do wytwarzania papierosów były warte blisko 5 milionów złotych.

Postępowanie nadzorują prokuratorzy zwalczający zorganizowaną przestępczość z  Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

CBŚP Opole

Film Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów (format mp4 - rozmiar 7.74 MB)

Powrót na górę strony