Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa

Data publikacji 27.01.2016

Policjanci CBŚP zlikwidowali dziuplę samochodową, w której naleziono części i podzespoły z aut skradzionych na terenie państw Unii Europejskiej. Do sprawy zatrzymano też osoby związane z przestępczym procederem. Przedstawiono im zarzuty paserstwa 4 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 550 tys. złotych.

Policjanci Zarządu w Białymstoku CBŚP, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Białymstoku, ujawnili na terenie województwa podlaskiego dziuplę samochodową, w której znaleziono części i podzespoły pochodzące z samochodów takich marek, jak: Toyota, Mazda, Land Rover, Audi (z roczników 2010-2015). 

Jak ustalono, do dziupli wjeżdżały kompletne auta, pochodzące z kradzieży na terenie państw Unii Europejskiej. Były one następnie  - po uprzednim usunięciu cech identyfikacyjnych - demontowane w celu dalszej odsprzedaży, między innymi za pośrednictwem portali internetowych. 

Policjanci CBŚP zatrzymali też osoby związane z przestępczym procederem. Były one całkowicie zaskoczone działaniami śledczych i nie stawiały oporu. Do chwili obecnej przedstawiono im zarzuty paserstwa 4 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 550 tys. złotych. 

Działania policjantów były poprzedzone wielomiesięczną pracą operacyjną. 

CBŚP Białystok

Powrót na górę strony