Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP likwiduje kanały przerzutowe narkotyków z Republiki Czeskiej do Polski

Data publikacji 25.01.2016

Zabezpieczenie ponad 6 kg marihuany przemycanej z Czech i zatrzymanie 3 mężczyzn związanych z przestępczym procederem - to efekt akcji śledczych z CBŚP. Jak ustalono, zatrzymani mężczyźni są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Jeden z nich brał udział w bójce w Gdyni, gdzie pokrzywdzonymi byli obywatele Meksyku.

Wszystko rozegrało na trasie Cieszyn - Warszowice prowadzącej od granicy  RP  i miało dynamiczny przebieg. To tam policjanci Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu  w Katowicach CBŚP, mający informacje o możliwym przemycie narkotyków, zatrzymali po pościgu dwa samochody: huyndaia i peugota. Kierowali nimi mężczyźni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. Byli to: 24-letni Arkadiusz F. i 26-letni Łukasz B. W samochodach nie znaleziono jednak narkotyków.  

Policjanci CBŚP nie zrezygnowali i postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Ustalili, że podczas pościgu z jednego samochodu wyskoczył mężczyzna, który ukrył się w lesie. Tam też porzucił torbę z narkotykami, do której doprowadził  funkcjonariuszy pies policyjny. Ujawniono w niej ponad 6 kg marihuany - co daje nie mniej niż 6 tys. działek dilerskich. Jak się okazało, marihuana była przemycana z Republiki Czeskiej do Polski. Wpadł też mężczyzna, który porzucił w lesie narkotyki. Zatrzymano go w jednym z pobliskich sklepów. Ustalono, że jest to 26-letni Dawid W., również powiązany ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów. 

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Mężczyznom przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec jednego z podejrzanych Prokurator Rejonowy w Cieszynie zastosował dozór policji, wobec dwóch pozostałych wystąpił do Sądu Rejonowego w Cieszynie o zastosowanie aresztu tymczasowego. 

Okazało się, że jeden z zatrzymanych brał udział w bójce w Gdyni, gdzie pokrzywdzonymi byli obywatele Meksyku. 

To kolejne zatrzymania związane z prowadzoną przez policjantów z wydziału w Bielsku-Białej sprawą związaną z przemytem znacznych ilości środków odurzających na teren RP. Akcja jest efektem długotrwałej i systematycznej pracy policjantów rozpracowujących grupy przestępcze zajmujące się przestępczością narkotykową.

Policjantów CBŚP podczas działań pościgowych  wspierali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

CBŚP Bielsko-Biała

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 850.06 KB)

Powrót na górę strony