Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie CBŚP w przestępczość tytoniową

Data publikacji 20.01.2016

Zabezpieczenie ponad 3 ton nielegalnej krajanki o wartości około 1,9 mln złotych oraz zlikwidowanie nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych - to efekt akcji policjantów CBŚP. Śledczy szacują, że uszczuplenia Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do dystrybucji wyniosłyby co najmniej 2,2 mln złotych.

14 stycznia 2016 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci z dwóch zarządów Centralnego Biura Śledczego Policji zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej z Łodzi, przeprowadzili działania, których efektem było rozbicie grupy przestępczej trudniącej się nielegalnym wytwarzaniem i dystrybucją hurtowych ilości krajanki tytoniowej oraz produkcją papierosów. 

W wyniku realizacji na gorącym uczynku zatrzymano 2 sprawców, którzy produkowali nielegalny towar w nielegalnej fabryce znajdującej się na terenie powiatu łódzkiego - używano do tego profesjonalnego ciągu maszyn. Wytwórnia znajdowała się na posesji należącej do jednego ze sprawców. 

W tym samym czasie funkcjonariusze rozpoczęli przeszukania w pozostałych ustalonych miejscach na terenie Łodzi, gdzie grupa miała swoje magazyny. Tam również ujawniono znaczne ilości nielegalnej krajanki tytoniowej. 

Łącznie podczas działań zabezpieczono ponad 3,1 tony nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości około 1,9 mln złotych. Uszczuplenia Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do dystrybucji wyniosłyby co najmniej 2,2 mln złotych. 

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Sprawa została przekazana do dalszego prowadzenia przez Służbę Celną i ma charakter rozwojowy. 

CBŚP Kraków

Film Uderzenie CBŚP w przestępczość tytoniową

Pobierz plik Uderzenie CBŚP w przestępczość tytoniową (format mp4 - rozmiar 3.93 MB)

Powrót na górę strony