Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces "Łowców cieni"

Data publikacji 20.01.2016

Dzięki ustaleniom policjantów CBŚP zatrzymano w Belgii poszukiwanego listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania 33-letniego Karola M. Mężczyzna jest podejrzewany m.in. o kierowanie grupą przestępczą, która specjalizowała się w przestępstwach narkotykowych, ale też o podżeganie do nakłaniania do uprawiania prostytucji w prowadzonej przez siebie agencji towarzyskiej, która działała w Holandii. Trwa procedura przekazania zatrzymanego mężczyzny do Polski.

Pod koniec grudnia 2015 roku w Antwerpii (Belgia) zatrzymano 33-letniego Karola M. W realizacji, bezpośrednio na miejscu, uczestniczyli policjanci belgijscy z Fast Team - komórki zajmującej się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców.  Ich działania nie byłyby jednak możliwe bez wcześniejszych precyzyjnych ustaleń, których dokonali policjanci z Wydziału I Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. łowcy cieni. 

Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od listopada 2009 r. Był poszukiwany dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. 

33-latek jest podejrzewany o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą zajmującą się wewnątrzwspólnotowym przemytem środków odurzających - szacuje się, że w wyniku działania tej grupy przemycono na teren Polski 300 kg marihuany.  Ponadto mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za dostarczenie do Aresztu Śledczego w Lublinie 1,5 kg marihuany oraz 100 gramów amfetaminy, a także za nakłanianie do sfałszowania dowodu osobistego. 

Karol M.  podejrzewany jest również o to, że podżegał do nakłaniania do uprawiania prostytucji w prowadzonej przez siebie agencji towarzyskiej, która działała na terenie Holandii. 

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przekazany polskim organom ścigania.

CBŚP

Przeczytaj również:

KOLEJNY CZŁONEK TZW. GRUPY SZKATUŁOWEJ W RĘKACH „ŁOWCÓW CIENI” ►

KOLEJNA POSZUKIWANA OSOBA ZATRZYMANA DZIĘKI POLICJANTOM CBŚP ►

PODEJRZANY O KIEROWANIE ZORGANIZOWANĄ GRUPĄ PRZESTĘPCZĄ ZATRZYMANY W HISZPANII ►

Powrót na górę strony