Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania osób związanych ze środowiskiem białostockich pseudokibiców

Data publikacji 19.01.2016

Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób powiązanych z ruchem neonazistowskim i środowiskiem pseudokibiców Jagiellonii Białystok. Zarzuca się im przestępstwa narkotykowe oraz podpalenie samochodu - ten ostatni czyn miał podłoże rasistowskie. Jest to kolejny etap sprawy, w której prokuratorskie zarzuty usłyszały już 64 osoby.

Kolejne 5 osób, powiązanych z subkulturą "skinhead" oraz środowiskiem psedokibiców Jagiellonii Białystok, wpadło w ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.  Dynamiczną akcję ich zatrzymania przeprowadzono 12 stycznia, dokładnie o 6 rano. Jest to efekt systematycznej i konsekwentnej  pracy policjantów i prokuratorów  rozpracowujących zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Podlasia. 

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty popełnienia przestępstw związanych z posiadaniem i sprzedażą narkotyków, a także zarzuty dotyczące podpalenia w 2011 roku samochodu - ten czyn miał, jak ustalili śledczy, podłoże rasistowskie.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczenia kraju.

Do chwili obecnej w prowadzonym śledztwie 64 osobom przedstawiono 212 zarzutów, z czego aż 53 dotyczyły działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec 27 zatrzymanych zastosowano tymczasowe aresztowanie.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku.

CBŚP

Zobacz również:

KOLEJNY CZŁONEK ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ Z PODLASIA TRAFIŁ DO ARESZTU ►

PSEUDOKIBICE POWIĄZANI Z RUCHEM NEONAZISTOWSKIM ZATRZYMANI W BIAŁYMSTOKU ►

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.51 MB)

Powrót na górę strony