Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny członek tzw. grupy szkatułowej w rękach „Łowców cieni”

Data publikacji 12.01.2016

Michał. S. (36 l.) został zatrzymany na warszawskim Żoliborzu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym od września 2015 roku. Odpowie teraz m.in. za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe.

Policjanci z Wydziału I Zarządu III CBŚP, zwani „Łowcami cieni”, znani są ze swojej skuteczności w poszukiwaniu osób, którym zarzuca się popełnienie najpoważniejszych przestępstw kryminalnych, a które ukrywają się przed organami ścigania. Udowodnili ją po raz kolejny. Na warszawskim Żoliborzu policjanci zatrzymali 36-letniego Michała S.

Zatrzymany był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym tzw. grupy szkatułowej kierowanej przez Rafała S. Michał S. był jej szeregowym członkiem, tzw. żołnierzem. Brał udział w spotkaniach grupy, zajmował się dystrybucją narkotyków, zbieraniem haraczy od dealerów narkotykowych oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Był także powiązany z nieżyjącym gangsterem ps. „Ksiądz”, który dowodził grupą „żoliborską”.

W tym roku to pierwszy poszukiwany, którym zajęli się „Łowcy cieni”, czyli policjanci z tzw. Wydziału Pościgowego CBŚP. Ale na pewno nie ostatni. W minionym roku funkcjonariusze tego wydziału zatrzymali 47 osób-członków i liderów zorganizowanych grup przestępczych, którzy byli poszukiwani za najpoważniejsze przestępstwa, takie jak zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze czy przestępstwa narkotykowe. Aż 21 osób zostało zatrzymanych poza granicami Polski, m.in. na terenie Szwecji, Estonii, Anglii, Holandii, Belgii, Chorwacji, Niemiec, Francji. Takie zatrzymania możliwe są dzięki bardzo dobrej współpracy międzynarodowej i licznym szkoleniom w ramach Europejskiej Sieci Zespołów ds. Poszukiwań Celowych – ENFAST, w których policjanci biorą udział. Od momentu powstania wydziału (czerwiec 2011 rok) funkcjonariusze zatrzymali około 200 najgroźniejszych przestępców ściganych listami gończymi oraz Europejskimi Nakazami Aresztowania.

CBŚP

https://policja.pl/pol/aktualnosci/66869,Wydzial-Operacji-Poscigowych.html?search=74610

https://policja.pl/pol/aktualnosci/30657,10-osob-z-grupy-quotSzkatulyquot-wpadlo-w-rece-Policji.html?search=74610

Powrót na górę strony