Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana wytwórnia marihuany w Poznaniu

Data publikacji 30.12.2015

Dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi i produkcję marihuany zatrzymali policjanci z CBŚP. W zlikwidowanej w Poznaniu wytwórni narkotyków zabezpieczono 875 krzewów konopi oraz 12,5 kg marihuany. Podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Policjanci z CBŚP zatrzymali w Poznaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję, handel i posiadanie narkotyków. W trakcie realizacji sprawy zlikwidowana została duża, profesjonalna plantacja konopi indyjskich. Zabezpieczono również 12,5 kg marihuany oraz pieniądze pochodzące z handlu narkotykami.

Policjanci zajmowali się sprawą od kilku miesięcy. Starali się potwierdzić informacje o osobach wywodzących się ze środowiska pseudokibiców piłkarskich, powiązanych z przestępczością narkotykową. Jak się okazało, jeden z wytypowanych mężczyzn miał wynająć dom jednorodzinny na poznańskim Piątkowie. W trakcie zbierania informacji policjanci potwierdzili, że miała tam znajdować się plantacja konopi indyjskich.

Po przygotowaniu do realizacji sprawy, policjanci w poniedziałek 21 grudnia weszli na teren jednej z posesji i zatrzymali podejrzanych. Podczas przeszukania pomieszczeń okazało się, że wewnątrz znajdowała się profesjonalnie przygotowana plantacja. W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zaadaptowanych do produkcji narkotyków znajdowało się dziesięć namiotów do uprawy roślin. Łącznie znajdowało się w nich 875 krzewów konopi w ostatniej fazie wzrostu. Był tam też sprzęt do automatycznej wentylacji, ogrzewania i oświetlenia. Policjanci zabezpieczyli także setki doniczek, nawozy oraz dużą ilość nasion konopi. Znaleziono ponad 12.5 kg wysokiej jakości marihuany oraz gotówkę pochodząca z handu narkotykami.

Zatrzymani przez policjantów CBŚP mężczyźni to mieszkańcy Poznania. Obaj usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im kara do 15 lat więzienia.

KWP Poznań

Powrót na górę strony