Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna poszukiwana osoba zatrzymana dzięki policjantom CBŚP

Data publikacji 30.12.2015

"Łowcy cieni" nie odpuszczają. Tym razem dzięki informacjom, które zdobyli, zatrzymano w Chorwacji poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania 45-letniego Arkadiusza A. Mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która specjalizowała się w przestępstwach narkotykowych. Trwa procedura jego ekstradycji do Polski.

21 grudnia 2015 r. w  Crikvenicy (Chorwacja) zatrzymano 45-letniego Arkadiusza A. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony działaniami policjantów. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki ustaleniom, których dokonali policjanci z Wydziału I Zarządu III CBŚP, tzw. łowcy cieni. Zdobyto m.in. informacje dotyczące miejsca, w którym ukrywa się poszukiwany. Wszystkie niezbędne dane przekazano następnie,  za pośrednictwem Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, stronie chorwackiej, z którą w ramach sieci ENFAST utrzymywano bieżący kontakt.

Zatrzymany mężczyzna działał w zorganizowanej grupie przestępczej, która składała się z 21 osób i  zajmowała się  produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Jak ustalili śledczy, Arkadiusz A. w 2009 r. wprowadził do obrotu 13 kg amfetaminy. Podczas zatrzymania miał przy sobie ponad 2 kg marihuany.  Został skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

45-latek był jednym z członków grupy, któremu udało się uniknąć zatrzymania i odbycia orzeczonej przez sąd kary. Dzięki policjantom CBŚP odpowie za popełnione przestępstwa -  trwa procedura zmierzająca do przekazania zatrzymanego polskim organom ścigania.

Z funkcjonariuszami CBŚP w toku realizacji sprawy współdziałali policjanci Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP,  Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, a także przedstawiciele policji chorwackiej.

***

Przypominamy: 20 grudnia 2015 r. w miejscowości Marbella (Prowincja Malaga, Hiszpania) w ręce policjantów wpadł 34-letni Tomasz N.  Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która trudniła się między innymi rozbojami z użyciem niebezpiecznych narzędzi, przemytem znacznych ilości narkotyków,  a także popełnianiem przestępstw skarbowych, w tym wyłudzeniami podatku VAT na ogromną skalę. Przeczytaj o akcji ►

CBŚP

Powrót na górę strony