Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zatrzymany w Hiszpanii

Data publikacji 29.12.2015

Policjanci CBŚP doprowadzili do zatrzymania w Hiszpanii poszukiwanego listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania Tomasza N. 34-latek jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która ma na koncie m.in. rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi, przemyt narkotyków, a także przestępstwa skarbowe. Do chwili obecnej w prowadzonej przez CBŚP sprawie zatrzymano już 33 członków tej grupy.

20 grudnia 2015 r. w miejscowości Marbella (Prowincja Malaga, Hiszpania) w ręce policjantów wpadł 34-letni Tomasz N.  Zatrzymanie było możliwe dzięki doskonałej współpracy policjantów Wydziału I Zarządu III CBŚP (tzw. łowców cieni) z policją hiszpańską oraz funkcjonariuszami Wydziału do  Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu we Wrocławiu CBŚP. Informacje, które zdobyli polscy policjanci, były na bieżąco weryfikowane i przekazywane stronie hiszpańskiej.

Tomasz N. był poszukiwany między innymi dwoma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu  do sprawy prowadzonej przez funkcjonariuszy Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która trudniła się między innymi rozbojami z użyciem niebezpiecznych narzędzi, przemytem znacznych ilości narkotyków,  a także popełnianiem przestępstw skarbowych, w tym wyłudzeniami podatku VAT na ogromną skalę. 

Trwa procedura ekstradycji Tomasza N. do Polski.

Do chwili obecnej w prowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze Policji sprawie zatrzymano 33 członków tej grupy, zabezpieczono 2 jednostki broni palnej, ujawniono i skutecznie zabezpieczono składniki majątkowe o wartości  4 milionów złotych.

CBŚP

Przeczytaj o zatrzymaniu przez CBŚP 32-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania oraz 7 listami gończymi ►

Powrót na górę strony