Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przestępstwa ekonomiczne

Policjanci CBŚP zatrzymali kolejnych oszustów ze zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT i praniem pieniędzy. W prowadzonym śledztwie do chwili obecnej zatrzymano już 107 osób.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Kielcach, przy udziale funkcjonariuszy Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach, po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą, tym razem działającą na terenie woj. wielkopolskiego. Zatrzymano 6  osób, którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami skarbowymi przy wykorzystaniu fikcyjnych faktur VAT, płatną protekcją oraz utrudnianiem kontroli skarbowych.

W dniach 17 – 18 listopada 2015 r. w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie sześcioro podejrzanych usłyszało zarzuty wzięcia udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która doprowadziła do uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa w wysokości prawie 1,5 mln złotych oraz "przeprania" ponad 5,2 mln złotych. Ponadto zarzucono im utrudnianie czynności kontrolnych prowadzonych przez Urząd Kontroli Skarbowej przez niszczenie dokumentacji księgowej, a następnie aranżowanie fikcyjnej sprzedaży przedsiębiorstw biorących udział w przestępczym procederze.

Zatrzymane osoby to czterech mężczyzn i dwie kobiety - w wieku od 24 do 76 lat. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec kierującego grupą przestępczą 3-miesięczny areszt, natomiast prokurator wobec pozostałych - 3 dozory policyjne, 1 zakaz opuszczania kraju i 1 poręczenie majątkowe. 

W prowadzonym śledztwie do obecnej chwili zatrzymano 107 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się praniem pieniędzy na ponad 200 mln złotych oraz wyłudzaniem podatku VAT w wysokości ponad 54 mln złotych. 

Nadal prowadzone są czynności mające na celu ujawnienie i zatrzymanie wszystkich podmiotów mających związek ze śledztwem.

CBŚP Kielce

Tegoroczne realizacje CBŚP w tej sprawie:

KOLEJNY CIOS W GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ WYŁUDZAJĄCĄ PODATEK VAT ►

CBŚP ZATRZYMAŁO 96 PODEJRZANYCH ZA UDZIAŁ W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ ZAJMUJĄCEJ SIĘ WYŁUDZANIEM PODATKU VAT ►

"WYPRALI" 214 MILIONÓW ZŁOTYCH ►

 

Powrót na górę strony