Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny arsenał zlikwidowany

Policjanci CBŚP zabezpieczyli broń, amunicję i materiały wybuchowe, a także zatrzymali 2 mężczyzn, do których należał nielegalny arsenał. Śledczy ustalają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zarządu w Warszawie CBŚP, rozpracowując grupę "ożarowską", po raz kolejny uderzyli w osoby, które dostarczały grupie broń palną, amunicję i materiały wybuchowe. Śledczy, po analizie zgromadzonych materiałów, zainteresowali się dwoma mieszkańcami powiatu ostrołęckiego. Jak ustalono, 58-letni Stanisław Sz. i 46-letni Zbigniew C. oferowali do sprzedaży broń palną. I rzeczywiście, policjanci ujawnili, podczas prowadzonych w tej sprawie czynności, karabin maszynowy wraz z amunicją. Mężczyźni zostali zatrzymani.

To nie był jednak koniec sprawy. Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do arsenału należącego do zatrzymanych mężczyzn. Zabezpieczono 8 sztuk broni palnej długiej i krótkiej, 25 pocisków artyleryjskich, 2 pociski moździerzowe, 7 sztuk broni pneumatycznej, zapalniki, 6 granatów, ponad tysiąc sztuk amunicji, ponad 11 kg prochu oraz trotyl. Przedmioty te były ukryte m.in. w miejscach zamieszkania zatrzymanych oraz na posesjach ich rodzin.  

Policjanci ustalają pochodzenie zabezpieczonych przedmiotów.

Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przedstawił obu zatrzymanym zarzuty nielegalnego posiadania broni i zastosował wobec nich dozór policji jako środek zapobiegawczy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn był już w przeszłości karany za nielegalne posiadanie amunicji.

CBŚP Warszawa

Powrót na górę strony