Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP przechwycili przemycany do Polski haszysz

Zabezpieczenie 420 kg haszyszu przemycanego TIR-em przez przejście graniczne w Świecku oraz zatrzymanie 2 mężczyzn związanych z tym procederem - to efekt działań funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, grozi im wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP ustalili, że przez przejście graniczne z Niemcami ma być przemycona znaczna ilość narkotyków. Z uzyskanych informacji wynikało, że środki odurzające mają być ukryte w naczepie TIR-a. W związku z tym na przejście graniczne w Świecku skierowano policjantów, których zadaniem było zatrzymanie wytypowanego wcześniej pojazdu.

14 listopada około godz. 13.00 policjanci CBŚP zauważyli interesujący ich pojazd. TIR został zatrzymany. W jego przeszukaniu uczestniczyli też funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej w Świecku. Używając specjalistycznego sprzętu, wytypowano miejsca w naczepie, w których mogą się znajdować schowki  zawierające nieokreślone przedmioty. Następnie zdemontowano podłogę. Po jej zerwaniu ujawniono 46 paczek (o wymiarach 50 x 30 x10 cm), ukrytych starannie na dnie przerobionego spodu naczepy - ich łączna waga wyniosła 420 kg. Po zbadaniu zawartości paczek, okazało się, że znajduje się w nich sprasowany haszysz.

Kierowca TIR-a, 39-letni Dariusz J., mieszkaniec województwa łódzkiego, został zatrzymany.

Policjanci CBŚP, prowadząc dalsze czynności, ustalili, że jedną z osób mogących mieć związek z przemytem haszyszu do Polski może być inny mieszkaniec województwa łódzkiego - 45-letni Paweł Ł. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem,  mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania zabezpieczono ponad 1,5 tony tytoniu bez znaków akcyzy.

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia i przewozu znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

CBŚP Łódź

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.59 MB)

Powrót na górę strony