Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP

Data publikacji 03.11.2015

Policjanci Zarządu w Rzeszowie CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie woj. śląskiego oraz małopolskiego. W trakcie sześciu etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 16 osób, które zajmowały się przemytem i wprowadzaniem do obrotu m.in. na terenie Gliwic, Knurowa i Nowego Targu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli marihuanę, mefedron, kokainę oraz tabletki ekstazy o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych.

Początek sprawy miał miejsce w listopadzie 2014 roku, kiedy to do policjantów CBŚP dotarły informacje o przestępczej  działalności osób z terenu Śląska, które zajmować się miały przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu  narkotyków na terenie kilku województw Polski.

W marcu i kwietniu 2015 roku policjanci Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili pierwsze dwa etapy operacji wymierzonej w narkotykowych przemytników zajmujących się transportem narkotyków i handlem nimi. Zatrzymali wówczas sześć osób i zlikwidowali magazyn, w którym przechowywane były narkotyki z przemytu. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg marihuany, mefedron, kokainę oraz tabletki ekstazy. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych bezpośrednio po przemycie narkotyków w trakcie ich porcjowania dla potrzeb dalszej dystrybucji. Z policyjnych ustaleń wynika, że narkotyki do odbiorców trafiały za pośrednictwem stworzonej sieci dilerów.

Realizacja kolejnych  trzech etapów policyjnej operacji odbyła się w czerwcu, wrześniu oraz październiku 2015 roku. W wyniku tych działań policjanci CBŚP z Rzeszowa zatrzymali kolejnych 7 członków rozpracowywanej grupy przestępczej. Zabezpieczono też ponad 2 kg marihuany przemycanej z Czech.

21 października 2015 r. przeprowadzono ostatni etap operacji. Zatrzymano kolejne 3 osoby, które w grupie zajmowały się organizowaniem przemytu, kierowaniem grupą przestępczą, a także odpowiedzialne były za stworzenie siatki dilerów, dzięki którym wprowadzane były do obrotu środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Zatrzymani to mieszkańcy Gliwic oraz Nowego Targu.

Na wniosek CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wobec 3 z zatrzymanych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres  3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowane zostały  środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju wraz zatrzymaniem paszportów.

CBŚP Rzeszów

Film Zorganizowana grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP

Pobierz plik Zorganizowana grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP (format mp4 - rozmiar 3.36 MB)

Powrót na górę strony