Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP rozbiło sieć handlarzy narkotyków

Ponad 70 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji brało udział w zatrzymaniu 16 osób podejrzewanych o przemyt narkotyków i rozprowadzanie ich na terenie Polski. Kurierzy wprowadzili do obrotu w sumie ponad 500 kilogramów marihuany. 6 osób trafiło do aresztu.

Sprawa miała swój początek w maju 2014 roku. Policjanci CBŚP zatrzymali na terenie woj. zachodniopomorskiego dwadzieścia osób podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie śledztwa kluczowym stało się wyjaśnienie skąd przestępcy mieli narkotyki, a także ustalenie wszystkich osób, które były z nimi powiązane. 

Dzięki skutecznej pracy policjantów udało się zgromadzić materiały, z których wynikało, że marihuana na polski rynek trafiała z Holandii poprzez sieć dobrze zorganizowanych kurierów, a następnie była sprzedawana na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na zachodnim Pomorzu. Funkcjonariusze wytypowali osoby, które były bezpośrednio zamieszane w przestępczy proceder.

W zatrzymaniach, do których doszło na terenie Śląska (w Sosnowcu, Zawierciu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Łazach), a także na Podkarpaciu (w Jaśle), udział brało ponad 70 funkcjonariuszy CBŚP. Policjanci jednocześnie zapukali do drzwi zaskoczonych przestępców. Zatrzymano wszystkie wytypowane wcześniej osoby w wieku od 27 do 66 lat. W trakcie przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki (kokainę i marihuanę), spirytus i tytoń bez polskich znaków akcyzy, a także nielegalnie posiadaną amunicję do broni palnej.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w obrocie narkotykami, a 4 z nich dodatkowo usłyszało zarzut przemytu narkotyków do Polski. W sumie podejrzanym zarzucono przemyt i dystrybucję ponad 500 kg marihuany.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie wobec 6 podejrzanych sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostali zostali oddani pod dozór Policji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

CBŚP Warszawa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.5 MB)

Powrót na górę strony