Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci uratowali porwane na terenie Niemiec 4-letnie dziecko

Data publikacji 27.10.2015

Dzięki ścisłej współpracy i dobrej koordynacji działań policjanci uratowali dziecko uprowadzone przed dwoma tygodniami z terenu Niemiec (Brandenburgii). W dynamicznej akcji zatrzymania 37-latka uczestniczyli policjanci z Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji, zajmujący się sprawami uprowadzeń oraz poszukiwaniem osób ukrywających się. Mężczyzna był poszukiwany ENA.

Wszystko rozegrało się w sobotę we Wrocławiu. To właśnie tu policjanci wpadli na trop poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 37-letniego obywatela Niemiec, który uprowadził na terenie tego kraju swojego 4-letniego syna. Jak ustalono, sąd pozbawił mężczyznę prawa opieki nad dzieckiem.

Liczyła się każda chwila. Z informacji zdobytych przez policjantów wynikało bowiem, że życie dziecka może być w niebezpieczeństwie.

Policjanci, prowadząc działania operacyjne, ustalili, jakim samochodem porusza się porywacz. Wytypowano też miejsce, w którym może się on znajdować. Te dane wystarczyły, by podjąć decyzję o zatrzymaniu.

Dynamiczna akcja zakończyła się sukcesem – po krótkim pościgu policjanci CBŚP zatrzymali samochód, którym kierował porywacz.  37-latek został szybko obezwładniony. W samochodzie znajdowało się uprowadzone dziecko. Natychmiast na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Badanie wykazało, że 4-latek nie ma jakichkolwiek widocznych obrażeń.

Jeszcze w sobotę wieczorem dziecko trafiło pod opiekę matki. 37-letni porywacz został zatrzymany do dyspozycji prokuratury i sądu. W trakcie przeszukania samochodu policjanci ujawnili znaczną ilość pieniędzy w różnych walutach, kilkanaście kart SIM, telefony komórkowe, a także kilka map samochodowych krajów UE.

Akcja policjantów z CBŚP nie byłaby możliwa bez wsparcia funkcjonariuszy Biura Służby Kryminalnej KGP, Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, a także policjantów z Niemiec.

CBŚP

Film Polscy policjanci uratowali porwane na terenie Niemiec 4-letnie dziecko

Pobierz plik Polscy policjanci uratowali porwane na terenie Niemiec 4-letnie dziecko (format mp4 - rozmiar 23.1 MB)

Powrót na górę strony