Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 osób zatrzymanych za przemyt i wprowadzanie do obrotu narkotyków

Data publikacji 21.10.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie rozbili grupę trudniącą się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Dzięki efektywnej, kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy udało się zatrzymać 14 osób podejrzanych o rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Wobec 9 z nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji od kilku miesięcy rozpracowywali grupę osób, która zajmowała się przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski. Pierwsze zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce 6 października br. na przejściu granicznym w Świecku. Wówczas policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przemyt znacznych ilości środków odurzających i dalszą ich dystrybucję na terenie kraju. Niedługo po tym mundurowi zatrzymali kolejne dwie osoby zamieszane w ten proceder.

W dniach 14-15 października br. w trakcie realizacji przeprowadzonej na terenie Wolsztyna i okolic, policjanci zatrzymali 11 osób podejrzewanych o rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. W trakcie przeszukania wytypowanych wcześniej miejsc, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli substancje psychotropowe i środki odurzające o łącznej wadze ok. 3,5 kg, w tym kokainę, amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstasy. 

Prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na jego wniosek wobec 9 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbwienia wolności.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli 30 tys. zł.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto

CBŚP Poznań

Powrót na górę strony