Zlikwidowali kolejną fabrykę papierosów - Aktualności - Centralne Biuro Śledcze Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali kolejną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. W trakcie realizacji sprawy zabezpieczono kompletną linię produkcyjną oraz blisko 27 ton wyrobów tytoniowych. Gdyby trafiły one na rynek, straty Skarbu Państwa przekroczyłyby 12 mln złotych. 10 osób w wieku 26-57 lat usłyszało zarzuty. Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna ustalili, że na terenie powiatu zgierskiego produkowany jest susz tytoniowy. W wyniku przeprowadzonych czynności wytypowano dokładne miejsce, gdzie prowadzono nielegalną działalność.

W miniony czwartek policjanci CBŚP wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie weszli na teren wytypowanej posesji. W jednym z budynku gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli czynną linię technologiczną do produkcji wyrobów tytoniowych, złożoną z maszyn do suszenia i krojenia tytoniu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także blisko 27 ton wyrobów tytoniowych w postaci suszu tytoniowego. W trakcie realizacji zatrzymanych zostało 10 mężczyzn, w tym 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, z których 4 przebywało na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty uczestnictwa w nielegalnym wytwarzaniu wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym.

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju. Grożą im kary od grzywny do 5 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, ośmiu obywateli Ukrainy zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej celem wydalenia ich z Polski.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na ponad 12 mln złotych.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

mat. KWP Olsztyn

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.31 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja