Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skarb Państwa mógł stracić nawet 11 milionów złotych

Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Służby Celnej przyniosły kolejny efekt. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 milionów nielegalnych papierosów. Po raz kolejny na rynek nie trafiła ogromna partia papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach oraz Służbą Celną ujawnili i zabezpieczyli ponad 10 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Magazyn z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi znajdował się w jednej z miejscowości na terenie gminy Ożarów Mazowiecki.

W trakcie prowadzonych na miejscu działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców województwa lubuskiego. Marianowi S. (34 l.), Przemysławowi L. (36 l.), oraz Jarosławowi B. (34 l.) przedstawiono między innymi zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych pochodzących z przestępstwa. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech i grzywna.

Szacowana wartość zabezpieczonych papierosów wynosi 6 500 000 złotych, natomiast z tytułu niezapłaconych podatków Skarb Państwa mógł stracić kwotę około 11 milionów złotych.

Przeprowadzone działania doprowadziły do przejęcia jednego z największych w ostatnim czasie nielegalnego transportu papierosów, na terenie województwa mazowieckiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń zabezpieczone papierosy były przygotowane do przemytu na teren krajów Europy Zachodniej.

Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze Jarosław B. wcześniej wchodził już w konflikt z prawem. Mężczyzna był skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej związanej z przemytem papierosów. Sąd skazał go na 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości 70 000 złotych.

Powrót na górę strony