Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Filozof" zatrzymany - kolejny sukces "Łowców Cieni"

Data publikacji 30.09.2015

Poszukiwany od pięciu lat Jarosław S. ps. "Filozof" został zatrzymany we Francji dzięki policjantom CBŚP. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. przemytem ludzi, produkcją i handlem narkotykami oraz nielegalną sprzedażą podrabianego alkoholu.

Kilka dni temu, na terenie Francji, francuscy policjanci zatrzymali Jarosława S., "ps. Filozof". (57 l.). Właśnie wychodził z domu, w którym mieszkał. Był kompletnie zaskoczony. Nie przypuszczał, że po tylu latach skutecznego ukrywania się, zostanie kiedykolwiek odnaleziony i  schwytany. To efekt intensywnej i skutecznej pracy "Łowców Cieni" - funkcjonariuszy tzw. Wydziału Pościgowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mężczyzna był od pięciu lat poszukiwany przez sądy w Lublinie i Białymstoku, które zarzucają mu kierowanie w latach 2003 - 2009 zorganizowaną grupą przestępczą. Dowodzona przez niego szajka zajmowała się każdym rodzajem przestępczości: kryminalną, narkotykową i ekonomiczną. Jak wynika z ustaleń śledczych, poszukiwany organizował przemyt ludzi i wprowadzał do obiegu ponad 325 litrów przerobionego alkoholu etylowego bez akcyzy. Grupa nie gardziła także pieniędzmi uzyskiwanymi z uprawy, produkcji i handlu marihuaną, amfetaminą i haszyszem. "Filozofowi" zarzuca się również posiadanie bez zezwolenia rewolwerów, karabinka automatycznego AKS, amunicji do tej broni oraz granatów.

Teraz "Filozof"oczekuje we Francji na przekazanie polskim organom ścigania.

CBŚP

Powrót na górę strony
Polska Policja