Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Filozof" zatrzymany - kolejny sukces "Łowców Cieni"

Data publikacji 30.09.2015

Poszukiwany od pięciu lat Jarosław S. ps. "Filozof" został zatrzymany we Francji dzięki policjantom CBŚP. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. przemytem ludzi, produkcją i handlem narkotykami oraz nielegalną sprzedażą podrabianego alkoholu.

Kilka dni temu, na terenie Francji, francuscy policjanci zatrzymali Jarosława S., "ps. Filozof". (57 l.). Właśnie wychodził z domu, w którym mieszkał. Był kompletnie zaskoczony. Nie przypuszczał, że po tylu latach skutecznego ukrywania się, zostanie kiedykolwiek odnaleziony i  schwytany. To efekt intensywnej i skutecznej pracy "Łowców Cieni" - funkcjonariuszy tzw. Wydziału Pościgowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mężczyzna był od pięciu lat poszukiwany przez sądy w Lublinie i Białymstoku, które zarzucają mu kierowanie w latach 2003 - 2009 zorganizowaną grupą przestępczą. Dowodzona przez niego szajka zajmowała się każdym rodzajem przestępczości: kryminalną, narkotykową i ekonomiczną. Jak wynika z ustaleń śledczych, poszukiwany organizował przemyt ludzi i wprowadzał do obiegu ponad 325 litrów przerobionego alkoholu etylowego bez akcyzy. Grupa nie gardziła także pieniędzmi uzyskiwanymi z uprawy, produkcji i handlu marihuaną, amfetaminą i haszyszem. "Filozofowi" zarzuca się również posiadanie bez zezwolenia rewolwerów, karabinka automatycznego AKS, amunicji do tej broni oraz granatów.

Teraz "Filozof"oczekuje we Francji na przekazanie polskim organom ścigania.

CBŚP

Powrót na górę strony