Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piąta nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana w tym roku przez CBŚP

Data publikacji 02.10.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób na gorącym uczynku nielegalnej produkcji papierosów. Fabryka zlokalizowana została w powiecie legionowskim. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad tonę nielegalnej krajanki tytoniowej oraz 690 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad milion złotych.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP rozpracowywali grupę osób z powiatu legionowskiego, która podejrzewana była o nielegalną działalność związaną z produkcją wyrobów tytoniowych. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła wytypować posesję, na której mogło dochodzić do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej i papierosów.

Kilkunastu policjantów w jednym czasie weszło na teren posesji w powiecie legionowskim. Funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do produkcji papierosów oraz linię do pakowania papierosów w paczki, a następnie w pakiety. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 700 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów z logo jednej ze światowych marek tytoniowych. W trakcie oględzin ustalono, że zabezpieczona linia produkcyjna mogła wytwarzać 150 paczek papierosów na minutę.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 7 osób w wieku  31-57 lat – w tym trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Bułgarii.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie.

To już piąta nielegalna fabryka zlikwidowana w tym roku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

CBŚP Radom

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.56 MB)

Powrót na górę strony