Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zatrzymali 18-letniego pseudokibica, który brał udział w napadzie na lombard

Data publikacji 29.09.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 18-letniego pseudokibica podejrzanego o udział w napadzie rabunkowym na lombard. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Sprawcy sterroryzowali ofiary bronią gazową i maczetą. Motywem ich działania były rozliczenia narkotykowe.

Małopolscy policjanci systematycznie rozpracowują i zatrzymują pseudokibiców, popełniających różnego rodzaju przestępstwa. Podczas kolejnych policyjnych realizacji eliminowani są z przestrzeni społecznej handlarze narkotyków, złodzieje samochodów, itp.

Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji tym razem skoncentrowane były na funkcjonowaniu osób ze środowiska krakowskich pseudokibiców, którzy zajmowali się dystrybucją narkotyków i środków psychotropowych. W trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, funkcjonariusze uzyskali dowody na to, że kilku podejrzanych o handel narkotykami ma na sumieniu również napad na lombard, do którego doszło pod koniec stycznia 2014 roku na jednym z nowohuckich osiedli.

Jak ustalili policjanci, napad ten został zlecony przez dealera narkotyków kilku mniejszym handlarzom w ramach rozliczeń za „towar”.

Rozboju dokonało trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy sterroryzowali pracownika lombardu bronią gazową i maczetą, pobili go, a następnie zrabowali wyroby jubilerskie. Napastnikom udało się zabrać jedynie wyroby srebrne o łącznej wartości 1,5 tysiąca złotych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie zarówno uczestników napadu, jak i zleceniodawcę. Kilka dni temu w ręce funkcjonariuszy wpadł ostatni ze sprawców, 18-letni mieszkaniec jednego z nowohuckich osiedli. Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy podejrzani w tej sprawie, decyzją sądu, trafili do aresztu. Są to znani Policji pseudokibice jednego z krakowskich klubów. Ostatni z zatrzymanych może mieć także związek ze sprawą śmiertelnego pobicia, do którego doszło na osiedlu Piastów w Krakowie.

CBŚP Kraków

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.62 MB)

Powrót na górę strony