Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zlikwidowali kolejną nielegalną fabrykę papierosów

Data publikacji 01.10.2015

Funkcjonariusze katowickiego zarządu CBŚP, Nadodrzańskiego Oddziału SG z placówki w Tuplicach oraz Izby Celnej w Białej Podlaskiej weszli na teren nielegalnej fabryki papierosów w powiecie puławskim i na gorącym uczynku zatrzymali 10 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście ton krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowane straty Skarbu Państwa wynoszą 9 milionów złotych.

Zlikwidowanie nielegalnej fabryki możliwe było dzięki wytężonej, kilkumiesięcznej współpracy policjantów CBŚP oraz funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG, którzy ustalili, że na terenie województwa lubelskiego działa zorganizowana grupa przestępcza, trudniąca się nielegalną produkcją papierosów. Towar przeznaczony był na rynek UE.

W trakcie realizacji funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 10 osób, w tym 7 obywateli Ukrainy. Sprawcy byli całkowicie zaskoczeni.

W trakcie przeszukania w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną linię produkcyjną wartości 2 milionów złotych. Według specjalistów jej wydajność mogła wynosić do miliona papierosów w ciągu 8 godzin pracy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kilkanaście ton krajanki tytoniowej o wartości 8 milionów złotych.

W trakcie przeszukań zabezpieczone zostały także ogromne ilości półproduktów, służących do produkcji papierosów, m.in. gilzy, filtry, kleje i podrobione opakowania z oznaczeniami znanych międzynarodowych koncernów tytoniowych.

Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

CBŚP Katowice

  • maszyna do produkcji papierosów
  • papierosy na linii
  • maszyna do produkcji papierosów
  • tytoń
  • maszyna do produkcji papierosów z paczkami papierosów
  • maszyna do produkcji papierosów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.55 MB)

Powrót na górę strony