Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli ponad 7 ton nielegalnego tytoniu, krajanki tytoniowej oraz 111 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad 5 milionów złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób.

Od kilku miesięcy policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowywali grupę osób z terenu Włocławka i okolic, która podejrzewana była o nielegalną działalność związaną z produkcją wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze wytypowali dwie posesje, na których mogło dochodzić do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej i papierosów.

Kilkunastu policjantów w jednym czasie weszło na teren posesji we Włocławku oraz Gołaszewie. Funkcjonariusze ujawnili 5 maszyn do produkcji krajanki tytoniowej, urządzenia do pakowania papierosów do opakowań oraz kilka tysięcy pustych pudełek z naniesionymi nadrukami znanych marek tytoniowych. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także 7 ton krajanki tytoniowej i tytoniu oraz ponad 111 tysięcy sztuk podrobionych papierosów z logo producentów popularnych marek.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 10 osób w wieku od 21 do 52 lat – w tym 4 kobiety. Spośród zatrzymanych 9 osób to obywatele Ukrainy, którzy legalnie przebywali na terenie naszego kraju.

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Realizacja jest kolejnym sukcesem Centralnego Biura Śledczego Policji w walce z przestępczością gospodarczą, która powoduje wielomilionowe straty Skarbu Państwa. Tylko w pierwszym półroczu br. policjanci CBŚP zabezpieczyli ponad 73 miliony sztuk nielegalnych papierosów, czyli prawie tyle, ile przez cały ubiegły rok (ok. 89 milionów sztuk w 2014 roku). Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali w pierwszym półroczu 2015 roku 4 nielegalne fabryki papierosów i 26 wytwórni krajanki.

CBŚP Bydgoszcz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.94 MB)

Powrót na górę strony