Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Łowcy cieni" wytropili w Holandii poszukiwanego handlarza narkotykami

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci CBŚP, zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania, doprowadzili do zatrzymania na terenie Holandii 38-letniego mężczyzny poszukiwanego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Jest on podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i handlem narkotykami.

Do zatrzymania doszło w Holandii. Rafał R. (38 l.) był poszukiwany na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. Ukrywał się w miejscowości Medemblik. Dzięki informacjom przekazanym przez policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, przy współpracy z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, mężczyzna został zatrzymany przez holenderskich stróżów prawa.

Rafałowi R. prokuratura zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalną produkcją i handlem narkotykami. Śledczy podejrzewają, że w latach 2004 - 2011 grupa wprowadziła na rynek niemal pół tony środków odurzających, w tym 200 000 tabletek ecstasy. Członkowie grupy pochodzili głównie z Pomorza, ale zasięgiem swojej przestępczej działalności objęli cały kraj. Jak dotąd, w tej sprawie aresztowano już 64 osoby.

Zatrzymany ukrywał się od 2012 roku. Teraz oczekuje w Holandii na przekazanie polskim organom ścigania.

To kolejny sukces "Łowców cieni" w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej doprowadzili do zatrzymania 34-letniego Tomasza G., który od ponad roku ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi. Po powrocie do Polski trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie ciążący na nim do odbycia wyrok dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. 

CBŚP

Powrót na górę strony
Polska Policja