Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zatrzymało pseudokibiców z narkotykami

Data publikacji 27.07.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie zlikwidowali kolejny nielegalny kanał dystrybucji narkotyków, zatrzymując cztery osoby, które zajmowały się między innymi przemytem i handlem narkotykami. Osoby te wywodzą się i utożsamiają ze środowiskiem pseudokibiców podkarpackich klubów piłkarskich.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Rzeszowie rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Rzeszowa znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród podkarpackich pseudokibiców, jak również innych osób niezwiązanych z tym środowiskiem.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili działania, efektem których było zatrzymanie czterech osób oraz zabezpieczenie 14 kilogramów amfetaminy, 0,5 kg marihuany, 21502 szt. tabletek ekstazy, 3886 tabletek zawierających izomer 3MMC - jeden ze składników „dopalaczy” oraz trzech sztuk broni palnej. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, które nie trafiły do sprzedaży detalicznej, wynosi około 585 tys. złotych.

W czasie przeszukania zatrzymanych osób oraz ich miejsc zamieszkania ujawniono pieniądze w łącznej kwocie ponad 159 tysięcy złotych. Zatrzymanym osobom Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przedstawiła między innymi zarzuty przemytu, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznych ilościach oraz handlu bronią palną.

Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Okręgowej  w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zatrzymanym grozi teraz kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a Policja i prokuratura nie wykluczają dalszych zatrzymań.

  • tabletki
  • torebki z narkotykami
  • broń, kabura

Film CBŚP zatrzymało pseudokibiców z narkotykami

Pobierz plik CBŚP zatrzymało pseudokibiców z narkotykami (format mp4 - rozmiar 2.69 MB)

Powrót na górę strony