Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu

Data publikacji 27.07.2015

Przechwycenie ponad 2,7 miliona sztuk papierosów oraz 5,5 tony tytoniu, a także zlikwidowanie 3 nielegalnych magazynów i sortowni nielegalnie wyprodukowanych wyrobów. W związku z przestępczym procederem zatrzymano 3 mężczyzn. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów, podlegających akcyzie, to 5,3 miliona złotych.

Funkcjonariusze wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Izbą Celną we Wrocławiu oraz funkcjonariuszami legnickiej placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku wspólnie prowadzonych działań zlikwidowali, zlokalizowane na terenie województwa lubuskiego, trzy magazyny z nielegalnymi papierosami i tytoniem oraz sortownię wyrobów tytoniowych, znajdującą się w jednym z nich.

W wyniku przeprowadzonej realizacji, funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby trudniące się tym przestępczym procederem. Zatrzymani, którzy trafili do policyjnego aresztu, to mężczyźni w wieku od 21 do 53 lat. Jeden z nich, to organizator tego przestępczego procederu.

Na miejscu przechwycono ponad 2,7 miliona papierosów oraz 5,5 tony tytoniu. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów podlegających akcyzie, to 5,3 miliona złotych, a uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę 6,3 miliona złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także maszyny służące do pakowania nielegalnie wyprodukowanych papierosów i krajanki tytoniowej.

Głównemu organizatorowi tego przestępczego procederu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi i uszczuplenia należności publicznoprawnej dużej wartości, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, nielegalna sortownia wraz magazynami działała od miesiąca.

Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd pochodziły nielegalne wyroby tytoniowe oraz jakie było ich dalsze przeznaczenie.

  • papierosy w worku
  • urządzenie do przetwarzania tytoniu
  • widok na magazyn
  • worki z tytoniem
  • papierosy w worku
  • gotowe papierosy
Powrót na górę strony