Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Łowcy cieni” na wakacjach

Data publikacji 18.07.2015

Policjanci CBŚP, zajmujący się poszukiwaniami szczególnie niebezpiecznych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 46-letniego mężczyznę, od lat łączonego z działalnością w tzw. "grupie pruszkowskiej". Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w malowniczej scenerii puszczy augustowskiej. Michał B. ps. "Anioł poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Sąd Okręgowy w Warszawie, ukrywał się w wynajmowanym pomieszczeniu, w domku jednorodzinnym.

Mężczyźnie zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa ta zajmowała się m. in. rozbojami z użyciem broni palnej, wymuszeniami rozbójniczymi, nielegalnym obrotem narkotykami i uprowadzeniami osób dla okupu. Członkowie tej grupy, w tym zatrzymany "Anioł", specjalizujący się w tym procederze charakteryzowali się brutalnością, torturowali i okaleczali swoje ofiary. Policjanci podejrzewają , że zatrzymany Michał B. od 2010 roku pełnił rolę rezydenta gangu na Podlasiu i Mazurach.  

Zatrzymany ukrywał się przed organami ścigania od 2014 roku, nie zaprzestając działalności przestępczej.

  • „Łowcy cieni” na wakacjach
Powrót na górę strony