Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał 50 kilogramów amfetaminy

50 kilogramów amfetaminy oraz 10 tysięcy tabletek extasy zabezpieczyli policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantami KMP we Wrocławiu. Zatrzymany Paweł O. przemycał narkotyki w ciężarówce z wieprzowiną. Ponadto mężczyzna posiadał dwie jednostki broni palnej i amunicję.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 32-letniego Pawła O., który dopuścił się przemytu narkotyków.

W miejscowości Kąty Wrocławskie na parkingu dla pojazdów ciężarowych funkcjonariusze przeszukali pojazd którym poruszał się mężczyzna. W jego wnętrzu znajdowało się ukryte ponad 50 kilogramów amfetaminy oraz 10000 tabletek extasy. Ponadto mężczyzna posiadał dwie jednostki broni palnej i amunicję.

W ostatnich latach był to jeden z większych przemytów amfetaminy udaremniony przez funkcjonariuszy CBŚP.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Paweł O. na początku 2015 roku opuścił zakład karny we Francji gdzie odsiadywał wyrok za przemyt 40 kilogramów marihuany.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty przemytu narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni palnej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.94 MB)

Powrót na górę strony