Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawe konopi indyjskich

Data publikacji 24.06.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z kluczborskimi policjantami zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wołczyn. 25 i 37–latek w magazynie firmy, w której pracowali, uprawiali konopie. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 1200 gramów marihuany i ponad 150 sadzonek konopi w różnych fazach wzrostu. Zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

W poniedziałek (15 czerwca) funkcjonariusze opolskiego Zarządu CBŚP wraz z policjantami z Kluczborka, weszli na teren jednej z firm, działających na terenie powiatu. Funkcjonariusze posiadali informacje, że w magazynach firmy, może znajdować się uprawa konopi indyjskich.

Podczas przeszukania pomieszczeń, policjanci znaleźli 153 krzaki konopi w różnych fazach wzrostu. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych i wyposażonych do tego celu namiotach. Policjanci zabezpieczyli sadzonki oraz 1150 gramów marihuany.

W związku ze sprawą, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wołczyn. Z ustaleń policjantów wynika, że 37 i 25 – latek, to pracownicy firmy, w której znajdowała się uprawa. Dzięki temu, mężczyźni mieli swobodny dostęp do pomieszczeń i możliwość częstego doglądania plantacji. 

Obaj zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty posiadania, uprawy i udzielania narkotyków.

Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.


KWP Opole / CBŚP Opole

Powrót na górę strony