Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tonę niewybuchów wykopali policjanci w podkarpackich lasach

Data publikacji 16.06.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz SPAP Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili akcję, w efekcie której wykopali niemal tonę pocisków, pochodzących z okresu II wojny światowej. Działania prowadzone były w lasach w powiecie tarnobrzeskim.

Blisko tonę  pocisków artyleryjskich i moździerzowych z okresu II wojny światowej, odnaleźli i zabezpieczyli w lesie (powiat tarnobrzeski) policjanci  z Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru z CBŚP z Warszawy i Zespołu Minersko – Pirotechnicznego SPAP z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację, że w lesie na terenie Tarnobrzega i gminy Grębów dochodzi do nielegalnego pozyskiwania materiałów wybuchowych z niewypałów, niewybuchów, porzuconej amunicji oraz bomb, pochodzących z okresu II wojny światowej. Zgromadzone w ten sposób materiały wybuchowe służyły często sprawcom do nielegalnego  konstruowania samodzielnych urządzeń wybuchowych. Funkcjonariusze przeszukali teren leśny w miejscowości Zabrnie w gminie Grębów. Łącznie ujawniono 20 sztuk amunicji. Były to zarówno pociski artyleryjskie, pociski moździerzowe oraz części, pochodzące z okresu II wojny światowej.

Znalezione niewybuchy zostaną zneutralizowane przez żołnierzy na poligonie.

CBŚP

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.88 MB)

Powrót na górę strony