Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 15.06.2015

80 krzewów konopi indyjskich, profesjonalny sprzęt do uprawy i blisko 3 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci CBŚP w czasie przeszukania pomieszczeń nieczynnego gabinetu stomatologicznego na terenie Bielska-Białej. Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali dwóch 27-letnich członków grupy przestępczej podejrzanych o nielegalna uprawę i produkcję marihuany.

W wynajętych przez mężczyzn pomieszczeniach, po nieczynnym gabinecie stomatologicznym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli profesjonalnie urządzoną plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze ujawnili prawie 80 sztuk roślin, w większości z rozwiniętym kwiatostanem. Konopie uprawiane były przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanego sprzętu oświetleniowo-nawadniającego i wentylacyjnego. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości odczynników chemicznych, które były wykorzystywane w trakcie uprawy. W przygotowanej specjalnej „suszarni” policjanci zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany. Zlikwidowana plantacja umożliwiała zebranie ok. 5 kg gotowej marihuany, a co za tym idzie wyprodukowanie kilkunastu tysięcy „porcji dealerskich” tego narkotyku o czarnorynkowej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych. 

"Amatorzy zielonych roślin” nie zadowolili się wyłącznie produkcją samej marihuany, lecz zaczęli eksperymentować z produkcją znacznie mocniejszego  narkotyku - haszyszu. Te próby zostały jednak udaremnione przez policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Jeden z nich był już wcześniej karany za przestępstwa podobne.

Sprawcom przedstawiono zarzuty nielegalnej produkcji substancji odurzających, a także wprowadzania ich do sprzedaży, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

CBŚP Bielsko-Biała

           

Powrót na górę strony